Tool, Alice In Chains, BRMC - to główne gwiazdy Impact Festival w Krakowie. Impreza startuje 11 czerwca.

Tool, Alice In Chains, BRMC - to główne gwiazdy Impact Festival w Krakowie. Impreza startuje 11 czerwca.

Tool, Alice In Chains, BRMC - to główne gwiazdy Impact Festival w Krakowie. Impreza startuje 11 czerwca.

Główną gwiazdą Impact Festival 2019 będzie grupa Tool. Jego ostatni występ w Polsce był aż 11 lat temu, dlatego warto wybrać się na imprezę, by posłuchać na żywo mocnego brzmienia tej amerykańskiej grupy wykonującej muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Założona w 1990 roku w Los Angeles przez wokalistę Maynarda Jamesa Keenana, gitarzystę Adama Jonesa, basistę Paula D'Amoura i perkusistę Danny'ego Careya. Do 2007 roku zespół wydał cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

Zespół był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w plebiscytach muzyki heavy metalowej, trzykrotnie otrzymał nagrodę amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy. W samych Stanach Zjednoczonych grupa sprzedała blisko 11 mln egzemplarzy płyt. Podczas koncertów Tool prezentuje charakterystyczny show, obejmujący rozwiązania scenograficzne z użyciem wizualizacji.

Ostatnia płyta zespołu "10.000 Days" została wydana w maju 2006 roku. Tytuł nawiązywał do 27 lat (w przybliżeniu 10 000 dni), które minęło od początku choroby aż do śmierci matki Maynarda Jamesa Keenana. Według ostatnich informacji nowy, długo wyczekiwany album zespołu ma się ukazać 30 sierpnia.

Kolejną gwiazdą Impact Festival 2019 będzie Alice In Chains, zespół zaliczany obok Nirvany, Pearl Jam i Soundgarden, do Wielkiej Czwórki z Seattle.

Mimo upływu lat grupa wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród fanów oraz uznaniem krytyków. Alice In Chains zdobyli wiele nominacji do Grammy, sprzedali ponad 20 mln albumów i zmienili brzmienie współczesnego rocka.

BRMC, czyli Black Rebel Motorcycle Club, to amerykańska grupa grająca garage rocka, powstała w 1998 roku w San Francisco. Na początku istnienia prezentowała styl z wpływami shoegaze'u, z czasem silniejsze stały się inspiracje blues rockowe. Założycielami zespołu są Robert Levon Been i Peter Hayes. Obecna nazwa zespołu powstała od słów określających gang motocyklowy Marlona Brando z filmu "The Wild One" z 1953 roku. Do filmu nawiązuje też image zespołu: muzycy najczęściej noszą czarne skóry.

Największy sukces komercyjny zespół odniósł po wydaniu siódmego albumu "Specter at the Feast". Singel z tej płyty, "Let the Day Begin", był coverem najbardziej popularnego utworu zespołu The Call. W Stanach Zjednoczonych album osiągnął rekordową dla zespołu, 35 pozycję na liście Billboard 200.

W trakcie poprzednich edycji Impact Festival fani mieli możliwość posłuchać artystów takich, jak Red Hot Chili Peppers, Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Linkin Park, Aerosmith, Rammstein, Slayer, Thirty Seconds To Mars czy Slipknot. (PAP Life)

Dodaj komentarz

Komentarze  

0 #2 zinoyujugu 2019-12-15 15:33
http://mewkid.net/where-is-xena/ - 18 Amoxicillin No Prescription duj.ylvn.myphotoart.org.rtf.qm http://mewkid.net/where-is-xena/
Zgłoś administratorowi
0 #1 oseevuropox 2019-12-15 15:02
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Amoxil Amoxil mfy.jrxx.myphotoart.org.ugw.er http://mewkid.net/where-is-xena/
Zgłoś administratorowi