Szymon Nehring, Adam Strug, Mariza Nawrocka wśród gwiazd festiwalu Lato Konesera

Szymon Nehring, Adam Strug, Mariza Nawrocka wśród gwiazd festiwalu Lato Konesera

Klasyczne Niedziele to siedem koncertów plenerowych odbywających się na festiwalu Lato Konesera. Szymon Nehring, Adam Strug, Marek Bracha i Mariza Nawrocka i inni artyści będą występować na placu Konesera w Warszawie od 14 lipca.

Cykl rozpocznie koncert pianistki Joli Pawlik-Pszczółkowskiej oraz wokalistów Karoliny Kowalczyk (sopran), Łukasza Karaudy (baryton). Artyści wykonają pieśni Stanisława Moniuszki.

Penderecki Piano Trio tworzy skrzypek Jarosław Nadrzycki, wiolonczelista Karol Marianowski i pianista Konrad Skolarski. Podczas koncertu wykonają oni utwory Sergieja Rachmaninowa i Claude'a Debussy'ego.

Pieśni w jidysz i po polsku, odnalezione w Nowym Jorku, w nowej aranżacji wykonają wokalistka Mariza Nawrocka, altowiolista Paweł Czarny i wiolonczelista Michał Pepol. Muzykę żydowskich kompozytorów XX wieku Aarona Coplanda, Tadeusza Kasserna i Mieczysława Wajnberga będzie można wysłuchać w wykonaniu flecistki Anny Karpowicz oraz pianisty Marka Brachy.

Podczas jednego z wieczorów Adam Strug zaśpiewa pieśni z Kurpii i Puszczy Zielonej. Opowie również o dawnych zwyczajach mieszkańców ziem dzisiejszego Podlasia. Wystąpi również duet skrzypcowy ROKduo w składzie Marcin Król i Lucjan Szaliński-Bałwas. Klasyczne Niedziele zakończą się 25 sierpnia recitalem pianisty Szymona Nehringa. (PAP)

Dodaj komentarz