Nowa płyta Eda Sheerana - same duety

Nowa płyta Eda Sheerana - same duety

Już 12 lipca ukaże się nowy album Eda Sheerana. Tym razem gwiazdor nagrał same duety, m.in. z Khalidem, Eminemem i 50 Centem, Travisem Scottem, Paulo Londrą i Davem.

"W 2011 roku stworzyłem EP-kę o tytule +No. 5 Collaborations Project+. Od tamtej pory zawsze chciałem zrobić coś podobnego, więc podczas mojej ostatniej trasy koncertowej rozpocząłem projekt 'No. 6' - mówi o swoim projekcie Ed Sheeran. "Jestem ogromnym fanem wszystkich artystów, z którymi współpracowałem, to była świetna zabawa" - dodaje gwiazdor.

Zwiastunem albumu był singiel "I Don't Care", nagrany z udziałem Justina Biebera, który od razu wspiął się na pierwsze miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Kolejny utwór promujący album to "Cross Me" feat. Chance the Rapper i PnB Rock.

Sheeran lubi duety - wspólnie z Andreą Bocellim nagrał piosenkę "Amo soltanto Te". Utwór skomponował Sheeran wraz ze swoim bratem Matthew, a autorem słów jest Tiziano Ferro. Piosenka pochodzi z albumu "Si" Bocellego, który znalazł się na listach bestsellerów na całym świecie.

Sheeran w 2005 roku nagrywał swoje pierwsze utwory, trzy lata później przeniósł się do Londynu, by móc dalej rozwijać karierę muzyczną. W 2010 roku nagrał trzy mini krążki: "Loose Change", "Songs I Wrote with Amy" oraz "Live at the Bedford". Na początku 2011 wydał ósmą EP-kę zatytułowaną "No. 5 Collaborations Project", która zdobyła uwagę szerszej publiczności.

W marcu 2017 roku Sheeran wydał swój trzeci album - "÷". Poprzednia płyta Anglika to "x" z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Jego największe hity to "Perfect", "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud".

Dla polskich fanów artysta zaśpiewał 11 i 12 sierpnia ubiegłego roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

W ubiegłym roku Sheeran zarobił na estradzie 110 mln dolarów. Wyprzedzili go tylko Irlandczycy z U2 - 118 mln oraz formacja Coldplay - 115,5 mln. (PAP Life)

Dodaj komentarz