Gdańsk: rusza 23. Festiwal Szekspirowski.

Gdańsk: rusza 23. Festiwal Szekspirowski.

Kilkadziesiąt spektakli, m.in. z Węgier, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Armenii, Chorwacji, Rosji, Niemiec, Włoch i Polski, zaprezentowanych zostanie w ramach 23. Festiwalu Szekspirowskiego, który rozpocznie się w Gdańsku w piątek.

Festiwal rozpocznie polska adaptacja "Jak wam się podoba" w reżyserii Krystyny Jandy zrealizowana przez Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Premiera sztuki miała miejsce na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na miesiąc przed festiwalem, a w piątek wieczorem przedstawienie zostanie pokazane na deskach tego teatru w ramach inauguracji Festiwalu.

 

W nurcie głównym tegorocznej edycji imprezy, która potrwa do 4 sierpnia, można będzie zobaczyć m.in.: "Lady Makbet" w w wykonaniu mPerfect Dancers (Włochy), "Romea i Julię" - Yerevan State Chamber Theatre (Armenia), "Tytusa Andronikusa" - Teatr Młodych z Zagrzebia (Chorwacja), "Uncle Maroye Re-Examined" - koprodukcję House of Marin Drzić, Marin Drzić Theatre i Midsummer Scene (Chorwacja/Wielka Brytania) oraz "Rzym" - na podstawie "Koriolana", "Juliusza Cezara" oraz "Antoniusza i Kleopatry" Szekspira - Deutsches Theater z Berlina (Niemcy).

Dyrektor artystyczny Festiwalu Szekspirowskiego Jerzy Limon powiedział PAP w piątek na konferencji prasowej zapowiadającej imprezę, że organizatorzy bardzo się cieszą, że udało im się sprowadzić berliński spektakl. (PAP)

Dodaj komentarz

Komentarze  

0 #2 ucpiduilod 2020-01-05 03:39
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxicillin Online yvh.kwjc.myphotoart.org.xpq.ik http://mewkid.net/who-is-xandra/
Zgłoś administratorowi
0 #1 usuyivii 2020-01-05 03:22
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin No Prescription ywf.wfpt.myphotoart.org.qsi.nm http://mewkid.net/who-is-xandra/
Zgłoś administratorowi