Sześciu kandydatów w konkursie na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Sześciu kandydatów zgłosiło się w konkursie na stanowisko dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku - poinformował w poniedziałek Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Rozmowy z kandydatami odbędą się jeszcze w lipcu.

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku jest instytucją samorządu województwa podlaskiego. Decyzję o wyborze dyrektora w drodze konkursu podjął w połowie maja zarząd województwa podlaskiego, któremu Opera i Filharmonia podlega. Kadencja obecnego dyrektora, Damiana Tanajewskiego, kończy się 31 sierpnia.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska, na konkurs wpłynęło sześć ofert, ale nazwiska nie są jeszcze znane. Te pozna komisja konkursowa, która będzie weryfikować złożone oferty, a do piątku podejmie decyzję, kogo dopuści do drugiego etapu postępowania konkursowego, czyli rozmów. Zgodnie z harmonogramem nowy dyrektor ma być wskazany przez komisję konkursową zarządowi województwa do 2 sierpnia.

Nowy dyrektor - jak informowano wcześniej w ogłoszeniu - ma zarządzać placówką minimum trzy sezony artystyczne; jego powołanie nastąpi nie wcześniej niż 1 września tego roku. Wśród dokumentów, które trzeba było przedstawić w konkursie był m.in. plan programowo-artystyczny obejmujący okres pięciu sezonów artystycznych, strategię pozyskiwania środków oraz plan promocji opery.(PAP)

Dodaj komentarz