Płyta Michała Urbaniaka na 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Płyta Michała Urbaniaka na 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

26 lipca ukaże się płyta Michała Urbaniaka "For Warsaw with love" w ramach cyklu Pamietamy’44 i obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Gościnnie na płycie wystąpili znakomici jazzmani, m.in. Marcus Miller i Lenny White.

"For Warsaw with love" - taki tytuł nosi nowa płyta Michała Urbaniaka. Ukaże się 26 lipca w ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na płycie znalazło się 12 utworów w stylistyce jazzowej, ale też z elementami bluesa i hip-hopu.

Wśród nich kompozycje Urbaniaka oraz interpretacje utworów znakomitych jazzmanów - Theloniousa Monka, Billa Evansa i Milesa Davisa. Z Milesem Urbaniak współpracował w połowie lat

  1. przy albumie "Tutu". Na tej płycie zagrał też znakomity basista jazzowy Marcus Miller. Teraz Miller pojawił się jako gość na "For Warsaw with love".

Obok Millera na płycie Urbaniaka zagrali też m.in. gitarzysta David Gilmore (grał m.in. z Waynem Shorterem), trębacz Michael Patches Stewart i perkusista Lenny White (współpracował z Chickiem Coreą).

Michał Urbaniak powiedział o płycie: "+For Warsaw with love+ to moja muzyczna podróż z bagażem miłości do czarnych twórców jazzu, bluesa i hip-hopu, groove i rytmu, ludzi i miast, z dedykacją dla tych, których już nie ma i dla tych, którzy jeszcze są i będą".

Płyta ukaże się 26 lipca 2019 roku. Wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a dystrybutorem Agora.

To kolejny muzyczny projekt Muzeum Powstania Warszawskiego związany z obchodami rocznic wybuchu powstania. Wcześniej okolicznościowe płyty wydawali m.in. Lao Che, Voo Voo i Smolik.

(PAP)

Dodaj komentarz