Będzie 70 dodatkowych pociągów na Pol’And’Rock Festival.

Będzie 70 dodatkowych pociągów na Pol’And’Rock Festival.

Przewoźnicy kolejowi złożyli zamówienia na 70 dodatkowych pociągów na tegoroczny Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Wszystkie zamówienia zostały przyjęte - poinformował w poniedziałek wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych Marek Olkiewicz.

"Wpłynęło łącznie 70 wniosków o dodatkowe pociągi na tegoroczny Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Wszystkie wnioski od przewoźników zostały pozytywnie rozpatrzone" - powiedział Olkiewicz.

Dodał, że jeżeli wpłyną jeszcze dodatkowe wnioski, to PKP Polskie Linie Kolejowe są gotowe pozytywnie je rozpatrzyć.

Obecny na konferencji Mirosław Skubiszyński, zastępca dyrektora Centrum Realizacji Rozkładów Jazdy w PKP PLK poinformował, że najwięcej wniosków, bo 53 złożyły Przewozy Regionalne; PKP Intercity złożyły wnioski na trzy pociągi, Koleje Wielkopolskie na dwa pociągi, Koleje Mazowieckie na cztery, a Arriva - na osiem pociągów.

Sprzedaż biletów na pociągi dodatkowe rozpocznie się 17 lipca tego roku. "Każdego dnia, niezależnie od realizacji zadania Pol’And’Rock Festival ze stacji Kostrzyn odjeżdża 30 pociągów rejsowych i planowych w kierunku m.in. Szczecina, 10 pociągów w kierunku Gorzowa Wlkp. i Krzyża oraz 18 pociągów w kierunku Kustrin-Kietz w Niemczech i dalej do Berlina" - powiedział Skubiszyński.

Dodał, że dodatkowe pociągi będą kursowały od 30 lipca do 4 sierpnia, a w samym Kostrzynie będzie działał specjalny zespół do koordynacji przewozów. "Z kolei Straż Ochrony Kolei będzie zapewniać porządek i bezpieczeństwo zarówno dla podróżnych, jak i personelu kolejowego" - powiedział Skubiszyński. Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.(PAP)

Dodaj komentarz

Komentarze  

0 #2 Williamton 2020-01-16 22:04
Good web-site you've here.

http://es.testosteron.space/
Zgłoś administratorowi
0 #1 bosskbm1 2019-09-23 12:37
There is no such large website;


come to see my friends now and confirm. OurWebSite

Our website:https://www.sky62.com

Although everyone is not satisfied, my acquaintances are satisfied.
Zgłoś administratorowi