Zbiorowa wystawa na czterdzieści lat Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF w Kielcach

Zbiorowa wystawa na czterdzieści lat Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF w Kielcach

„40 lat Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików” 
Wojewódzki Dom Kultury, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach 
Wernisaż w piątek 29 marca o godz. 18:00, ekspozycja do 12 kwietnia 2019 
Komisarz wystawy: Sławomir Zieliński 

Każdy jubileusz jest świętem, które skłania do refleksji i wspomnień.

Obecny czas to czas naszego Jubileuszu…

Czterdzieści lat temu nasz wspaniały Kolega, śp. Paweł Pierściński (1938-2017), skupiając wokół siebie niezwykłych twórców fotografii, rozwijających ówcześnie oryginalne zjawisko fotograficzne zdefiniowane jako „Kielecka Szkoła Krajobrazu”, powołał do życia Delegaturę ZPAF. Jego nazwa wkrótce uległa zmianie na Okręg Świętokrzyski i w takiej formie pozostaje do dziś.
Wyjątkowość i zaangażowanie zrzeszonych w nim artystów fotografików przyczyniało się przez lata do tego, że obecnie nadal jesteśmy jednym z najaktywniej działających okręgów w Polsce. W skali kraju zajmujemy trzecią lokatę pod względem liczby członków.

Nasz jubileusz to czas podsumowań i oceny pracy twórczej artystów. Efektem tego jest zorganizowana przez nas wystawa oraz jubileuszowy album. W wydarzeniu bierze udział ponad 40 autorów - artystów fotografików naszego Okręgu. Prezentują fotografie z ich własnego dorobku artystycznego, o szerokiej tematyce, barwne i monochromatyczne, które zostały wykonane przy użyciu różnorodnych technik na przestrzeni wykraczającej ponad ostatnie 40 lat.

Jesteśmy pełni nadziei, że wraz z Koleżankami i Kolegami artystami nadal będziemy mieli mnóstwo fantastycznych pomysłów do tworzenia naszych prac oraz do podejmowania nowych inicjatyw, przyczyniając się tym samym do dalszego rozwoju Okręgu i szeroko pojętego środowiska fotograficznego.

Dodaj komentarz